+420 601 327 934

dagmar@dagmarludvickova.cz

Support Team

Kojení po císařském řezu

Ráda bych touto formou předala informaci všem ženám, které čeká porod císařským řezem, že lze ochránit kojení a je možné i po císařském řezu kojit. Protože mám za sebou 3 porody císařským řezem, tak jsem si vyzkoušela více modelů vedení císařského řezu a hlavně to co následovalo bezprostředně po něm a to jak jednotlivé způsoby vedení porodu císařským řezem ovlivňují úspěšnost kojení…

Support Team

Více než 10 důvodů proč nosit své děti….

I v dnešní době je stále mnoho maminek, které váhají, zda nosit své dítě, či dokonce pochybují, proč by to měly dělat. Zde uvádím 14 důvodů proč je nošení tou dobrou volbou jak pro miminko tak pro vás jako maminku.

Support Team

Jak vybrat svůj první šátek na nošení dětí?

Můj první šátek byl 100 % bavlna. Byl krásný, barevný a veselý. Koupil mi ho můj muž, když náš synek proplakal prvních 5 týdnů a uklidnil se jen, když jsme ho vzali na ruce. V té době jsem neměla vůbec přehled o tom kolik šátků a značek je na trhu. Nevěděla jsem, že existují nějaké příměsi a jak se vlastně pozná nosný šátek a že je důležité si s šátkem tzv. „sednout“.

Support Team

Šátek=gramáž a příměsi? Nebo prostředek na nošení dětí?

Píše se rok 2012 a náš pětitýdenní syn si právě soustavným pláčem, který ustává pouze u nás v náručí, vydobyl šátek a nošení v něm. Nosíme a je nám skvěle. Ovšem informace se hodí, tak se přihlašuji do diskusní skupinky na Facebooku, která je tematicky zaměřená na nosící rodiče. A čtu a sosám informace.

Support Team

Mýty o nošení dětí – část 3

Minule jsem pro vás rozebrala obavy, strachy a mýty z oblasti praktické činnosti. Jelikož v dotazníku ženy uvedly těchto obav a mýtů 41 tak dnes budeme pokračovat oblastí zdraví. Je to asi nejrozsáhlejší oblast, která ženám dělá vrásky a od nošení je zbytečně odrazuje. Jelikož se, ale jedná o nepodložené strachy a mýty…

Support Team

Mýty o nošení dětí – část 2

 V předchozím článku jsem se věnovala vyvrácení mýtů z oblasti móda, zvyk a styl a počasí, roční období. Teď bych ráda na pravou míru uvedla mýty z oblastí praktická činnost. Jelikož jsem sama nosila tři děti a to nejmladší stále nosím, tak se pro mě nošení dítěte na těle a intuitivní rodičovství stalo srdcovou záležitostí. Z tohoto důvodu jsme s kamarádkou pro vás od jiných maminek sesbíraly 40 + 1 mýtů, které jsme pro lepší přehlednost seřadily do 4 kategorií + 1 nezařaditelná. Pojďme se tedy podívat na nejčastější obavy maminek, které je od nošení odrazují, a to je velká škoda.

Support Team

Mýty o nošení dětí – část 1

Jsem velkou nadšenkyní nošení dětí. A to tak velkou, že jsem se v tomto rozhodla podporovat další ženy. Je důležité je povzbudit a rozvíjet na jejich cestě mateřstvím, se kterým nošení dětí a úzký kontakt s miminkem prostě souvisí. Každá chceme své děti dobře vychovat a dát jim to nejlepší, a proto je úžasnou volbou nošení a pěstování blízkého kontaktu už od narození. Své děti nemůžeme rozmazlit tím, že jim věnujeme svou lásku a otevřeme srdce. Naopak z nich tak vychováme empatické, vnímavé, soucitné, ohleduplné, starostlivé, sebejisté a sebevědomé osobnosti.

Support Team

Existují nenosivé děti?

Nejen díky své profesi, ale i díky svým dětem se často setkávám s rodiči dalších malých dětí. I když občas to zaslechnu i z úst „profesionálky“ jako je kupříkladu laktační poradkyně nebo dula. Ptáte se co No přeci to, že má někdo nenosivé či nekontaktní dítě! Potřeba kontaktu se samozřejmě s věkem velmi liší. Miminko v prvním půlroce života vyžaduje více kontaktu než dítko v druhém půlroce života zcela jinou frekvenci a rytmus nošení bude vyžadovat batole. Tento článek je o dětech do 1 roku věku.

Support Team

Rizika porodu císařským řezem

Dnešní trend nadužívání císařského řezu jako moderní alternativy k přirozenému porodu. Vyjádření porodnických kapacit směrem k prospěšnosti tohoto způsobu porodu mi dělá vrásky na čele. Jako trojnásobná matka, která nemá ani zdravotní ani fyzické komplikace a třikrát porodila císařským řezem, protože jsem jen nebyla připravená na atmosféru českého porodnictví…

Support Team

Práva při porodu císařským řezem

Dobrá praxe v jedné porodnici je důkazem, že to musí jít i všude jinde a že máte právo si tuto dobrou praxi zvolit. Pokud něco jde v jedné porodnici, tak to musí jít i v jiné porodnici, pokud tomu nebrání objektivní okolnosti (například nedostatečné vybavení). Příkladem může být bonding na operačním sále po císařském řezu, ošetřování a vyšetřování dítěte na těle matky, nepřerušovaný kontakt mezi dítětem a matkou, předání dítěte do péče otce apod.

Support Team

Jak jsem si až na potřetí nenechala “ukrást porod” – část 3.

 Můj porodní příběh začal vlastně ještě před otěhotněním. Měla jsem za sebou dva porody císařským řezem. Pro některé lékaře dost kontroverzní stav. Jsou i tací, kteří striktně další těhotenství nedoporučují.

Support Team

Jak jsem si až na potřetí nenechala “ukrást porod” – část 2.

Jak asi tušíte, tak své výhrůžky z předchozí části příběhu jsem nesplnila a po 8 letech jsem znovu otěhotněla. Bohužel se těhotenství nezdařilo a já v 7 týdnu samovolně těhotenství ztratila. V té době jsem si další dítě moc přála, tak to byla pro mě velká rána. Lékař mě ubezpečil, že to bylo samovolné a tedy není důvod chovat se zdrženlivě. Až bude tělo připraveno, otěhotním. Povedlo se tak již po měsíci od této události.

Support Team

Jak jsem si až na potřetí nenechala “ukrást porod” – část 1.

Můj třetí porodní příběh, který mě jako matku a ženu naplnil a mám z něj nejlepší zážitek a ty nejlepší vzpomínky, vlastně začal už před 11 lety, kdy jsem na svět přivedla své první dítě. Asi se ptáte, jak je to možné, ale abyste, milé čtenářky a možná i čtenáři, pochopili, proč tomu tak je, tak opravdu musím začít už v té době.

Support Team

Moje cesta k BKM (Bezplenková komunikační metoda)

Dnes s oblibou říkám, že první dítko mělo jednorázovky, druhé látkovky a třetí bezplenkuji. Zní to úsměvně, ale tak nějak vypadala moje cesta k bezplenkovce…. Když jsem o ní slyšela asi před 3 lety poprvé, tak jsem si klepala na čelo. Já odchovanec knihami, radami a skripty pana doktora Matějčka, jsem si říkala, že to snad není možné a někdo si ze mě dělá srandu. Jenže nedělá a to jen já jsem před těmi 3mi lety byla totální zabedněnec

Support Team

Existují “zenové” matky?

K napsání tohoto fejetonu mě inspirovaly ženy z naší sociální skupinky, se kterou se často setkáváme. Musela jsem se už mnohokrát zamyslet nad tím, jak působí sociální sítě a to co se na nich prezentuje na duši normální, milující a pečující ženy-matky.