+420 601 327 934

dagmar@dagmarludvickova.cz

O mně

Jmenuji se Dagmar Ludvíčková jsem matka, partnerka, dula, masérka, laktační poradkyně a certifikovaná poradkyně nošení dětí od Trageschule Didymos. Ráda pomáhám a podporuji druhé a to hlavně ženy – matky, protože cítím a sama jsem si vyzkoušela na vlastní kůži, že tato pomoc v naší společnosti chybí. Moji práci duly a poradkyně beru jako poslání a splněný sen.

Nabízím podporu, poradenství a individuální péči pro vás v těchto oblastech mateřství či při přípravě na něj:

příprava na přirozený porod a doprovod k přirozenému porodu
příprava na přirozený porod po sekci/sekcích (VBAC, VBAXC) a doprovod k porodu po sekci/sekcích. Při své práci, při porodu i při přípravě na porod, používám aromaoleje, rebozo a spinning babies jako podporu pro svoji klientku (zpříjemní prostředí, úleva od bolesti v průběhu porodu, usnadnění či zkrácení porodu atd.).
příprava na plánovaný šetrný (laskavý, jemný) císařský řez a doprovod k plánovanému císařskému řezu, podpora a pomoc v prvních hodinách po sekci v porodnici, abyste nebyla od svého dítěte oddělena (budu vaše prodloužené ruce a nohy). Jsem spoluautorkou projektu Císařovny a věnuji se ženám po císařském řezu, těm které mají nevyhnutelnou indikaci k tomuto způsobu porodu, ale i těm, kterým tento způsob porodu hrozí. Dále se těmto ženám věnuji v rámci naší podpůrné skupinky na Facebooku.
poporodní péči a podporu nejen v porodnici po císařském řezu, ale i v domácím prostředí i po přirozeném porodu. Podpořím vás v duševní oblasti, můžeme probrat Váš porodní zážitek (nebudu jej posuzovat ani soudit), v mateřských kompetencích (kojení, manipulace s miminkem, koupání, přebalování, nošení v šátku či v náručí atd.) a v nošení dítěte v šátku či ergonomickém nosítku. Vše bude záležet na vašich přáních a požadavcích.
laktační poradenství a raná podpora kojení ihned po porodu
zdravé nošení dětí a vázání dětí do šátku
bezplenková komunikační metoda
masáže různých druhů na různé neduhy, bolesti a zatuhliny. Specializuji se na ženy ať těhotné či po porodu.

My ženy chceme, aby naše mateřství bylo úspěšné. Chceme, až se jednou postavíme tváří tvář našim mateřským výsledkům, vidět sebevědomé, kvalitní, úspěšné, spolehlivé lidi, kteří vyrostli z našich dětí. Je jen jedna možnost jak toho dosáhnout a zjednodušit si cestu k tomuto cíli a to je mít pro své děti dost lásky, přijetí a pochopení.

Těším se na setkání s vámi.

Dagmar (nejsem zdravotník a mé služby nejsou zdravotnického charakteru. Mají charakter podpůrný a informativní).